![](https://static.wixstatic.com/media/0e059f_fc56335d70764d25a8d584fd3f9596d9~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_111,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/0e059f_fc56335d70764d25a8d584fd3f9596d9~mv2.jpg)
Στις υποψηφιότητες για τους Κορυφαίους Αθλητές του 2022 βρίσκεται για πρώτη φορά αθλητής με αναπηρία από τη Βέροια, ο αθλητής της χιονοσανίδας, Κωνσταντίνος Πετράκης, του Εν Σώματι Υγιεί!
Ο Πετράκης είναι υποψήφιος στην κατηγορία ‘Άνδρες Αθλητές με Αναπηρία-Παραολυμπιακά Αθλήματα’, γιατί κατέλαβε την 15η θέση στo αγώνισμα Snowboard Cross και την 16η στο αγώνισμα Banked Slalom κατηγορία SB-UL) των Χειμερινών Παραολυμπιακών Αγώνων που έγιναν στο Πεκίνο, τον Μάρτιο του 2022.
H Γιορτή των Κορυφαίων θα πραγματοποιηθεί στο Μέγαρο Μουσικής, την Τρίτη 20 Δεκεμβρίου.