![](https://static.wixstatic.com/media/0e059f_f38834e0cf93489fbec7c0138f308b12~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_82,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/0e059f_f38834e0cf93489fbec7c0138f308b12~mv2.jpg)
Βαρύνουσας σημασίας είναι πάντα το σχόλιο ενός πρώην βουλευτή, με ευαισθησίες και αποτύπωμα σε θέματα οδικής ασφάλειας. Ο λόγος για τον Γιώργο Ουρσουζίδη, ο οποίος δημοσίευσε φωτογραφία του κυκλικού κόμβου στο Βυζαντινό Μουσείο με το εξής σχόλιο: «Η Βέροια -με μεγάλη καθυστέρηση- υλοποιεί υποδομές για την οδική ασφάλεια! Μπράβο!»
Θυμίζουμε ότι αυτόν τον καιρό ολοκληρώνεται ο πρώτος κόμβος στην οδό Ακροπόλεως και ξεκινά ο δεύτερος, στο ύψος της λαϊκής. Ενώ πρώτος όλων είχε κατασκευαστεί ο κυκλικός κόμβος στο Μακροχώρι.