![](https://static.wixstatic.com/media/0e059f_666d316be1d64baea8b3d01f64435971~mv2.jpg/v1/fill/w_144,h_125,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/0e059f_666d316be1d64baea8b3d01f64435971~mv2.jpg)
Εθιμοτυπική επίσκεψη στον δήμαρχο Βέροιας, Κώστα Βοργιαζίδη, πραγματοποίησε το μεσημέρι της Παρασκευής ο νέος διοικητής της 1ης Μεραρχίας Πεζικού, υποστράτηγος Πάρις Καπραβέλος.
Ο δήμαρχος ευχήθηκε στον νέο διοικητή της ΙΜΠ καλή επιτυχία στο έργο του με την ευκαιρία ανάληψης των νέων του καθηκόντων, υποσχόμενος ότι ο δήμος Βέροιας θα βρίσκεται στο πλευρό της Μεραρχίας, όπως πράττει πάντα.
Ο διοικητής, ευχαριστώντας τον δήμαρχο, ανέφερε ότι το έργο της Αυτοδιοίκησης θα στηριχθεί όπου απαιτείται.
Στο τέλος της συνάντησης οι δύο άνδρες αντάλλαξαν εθιμικά δώρα.