![](https://static.wixstatic.com/media/0e059f_4ee735f5b78f4626ac3007d1cd61c1df~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_99,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/0e059f_4ee735f5b78f4626ac3007d1cd61c1df~mv2.jpg)
Συνελήφθησαν το πρωί της Πέμπτης σε περιοχή της Βέροιας δύο άνδρες, οι οποίοι νωρίτερα την ίδια ημέρα: ο ένας απ’ αυτούς εισήλθε χωρίς να γίνει αντιληπτός σε κατάστημα, αφαίρεσε 195 ευρώ και στη συνέχεια διέφυγε με όχημα, που τον ανέμενε ο συνεργός του. Στην κατοχή τους βρέθηκε και κατασχέθηκε μέρος του κλεμμένου ποσού, το οποίο αποδόθηκε στην ιδιοκτήτρια του καταστήματος. Επίσης κατασχέθηκε και το όχημα που χρησιμοποίησαν ως μέσο τέλεσης κλοπής.