![](https://static.wixstatic.com/media/0e059f_b73f3a89e06b470a9725f9e0c6e2fd6c~mv2.jpg/v1/fill/w_135,h_76,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/0e059f_b73f3a89e06b470a9725f9e0c6e2fd6c~mv2.jpg)
Την Πέμπτη 27 Ιανουαρίου το απόγευμα ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κ. Παντελεήμων πραγματοποίησε διαδικτυακή ομιλία στη σειρά των εκπομπών «Επισκοπικός Λόγος» και ανέπτυξε το θέμα: «Προσευχόμενοι μὴ βαττολογήσητε».
Ο διαδικτυακός «Επισκοπικός Λόγος» αποτελεί μία ευκαιρία πνευματικής ωφέλειας και παρηγορίας στους δύσκολους καιρούς που διανύουμε και μεταδίδεται κάθε Πέμπτη στις 7:00 μ.μ. στην ιστοσελίδα της Ιεράς Μητροπόλεως, στην αντίστοιχη σελίδα στο Facebook, στο κανάλι στο Youtube καθώς και στον ραδιοφωνικό σταθμό της Ιεράς Μητροπόλεως μας «Παύλειος Λόγος» στη συχνότητα των 90.2 FM.