![](https://static.wixstatic.com/media/0e059f_c36703ad33bf40f885118e72c4df3dae~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_90,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/0e059f_c36703ad33bf40f885118e72c4df3dae~mv2.jpg)
Συζήτηση και ανταλλαγή απόψεων για την κατάσταση στην οποία βρίσκεται ο εμπορικός κόσμος έγινε κατά τη συνάντηση του Άγγελου Τόλκα και στελεχών του ΣΥΡΙΖΑ Ημαθίας με τη διοίκηση του Εμπορικού Συλλόγου Αλεξάνδρειας.
Ο βουλευτής ενημερώθηκε για την εικόνα της αγοράς, για την πορεία αυτής καθ΄ όλη τη διάρκεια της υγειονομικής κρίσης καθώς και για τα προβλήματα που ταλανίζουν την αγορά το τελευταίο διάστημα, με βασικότερα την αύξηση του ενεργειακού κόστους και τη γενικευμένη κρίση ακρίβειας.
Η συζήτηση έγινε μέσα σε πολύ καλό κλίμα και έκλεισε με την υπόσχεση να υπάρξει εκ νέου συνάντηση, διότι το λιανεμπόριο και ο εμπορικός κόσμος έχουν ανάγκη στήριξης με στοχευμένα μέτρα, όσο ποτέ άλλοτε.