![](https://static.wixstatic.com/media/0e059f_aebc31d56dda4f06bb78efbc240b5683~mv2.jpg/v1/fill/w_135,h_83,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/0e059f_aebc31d56dda4f06bb78efbc240b5683~mv2.jpg)
Την Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου το απόγευμα στο Μητροπολιτικό Κέντρο Πολιτισμού ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑ στη Νάουσα πραγματοποιήθηκε η Χριστουγεννιάτικη Εκδήλωση του Ωδείου της Ιεράς Μητροπόλεως Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας.
Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία του ο Ποιμενάρχης μας, Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κ. Παντελεήμων, ο οποίος μίλησε με θέμα: «Το Μυστήριο των Χριστουγέννων» και συνεχάρη τους συντελεστές της εκδήλωσης.
Συμμετείχαν τα τμήματα Βυζαντινής, Πιάνου, Κιθάρας, Κανονάκι, Μονωδίας καθώς και η μικτή χορωδία ενηλίκων υπό τη διεύθυνση της κ. Μαρίας Πέτκου.
Την εκδήλωση παρουσίασε η Γραμματέας του Ωδείου της Ιεράς Μητροπόλεως μας κ. Μαρία Χαλδαιοπούλου.
Ο Σεβασμιώτατος στον χαιρετισμό του ανέφερε μεταξύ άλλων: Ἀκούσαμε τούς θεσπέσιους ὕμνους τῶν Χριστουγέννων πού μᾶς συγκινοῦν ὅλους καί μᾶς προετοιμάζουν νά ζήσουμε τό μέγα μυστήριο τῆς Γεννήσεως τοῦ Χριστοῦ.