Έχασε 1-0 η Βέροια στο Αλκαζάρ από την ΑΕΛ
top of page

Η ΑΕΛ χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοσή της κόντρα στη Βέροια επικράτησε εντός έδρας με 1-0, για τη 11η αγωνιστική του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Superleague 2. Οι «βυσσινί» ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο, έριξαν την απόδοση στο δεύτερο αν και θα μπορούσαν να πετύχουν κι άλλα τέρματα κόντρα σε έναν αντίπαλο που στη μεγαλύτερη διάρκεια είχε παθητική παρουσία στον αγωνιστικό χώρο. Η ΑΕΛ πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 25ο λεπτό με ωραίο σουτ του Πεντρόζο.

Η εικόνα της Βέροιας δεν ήταν αυτή που περίμεναν οι φίλοι της ομάδας μετά τον ερχομό του Σπύρου Μπαξεβάνου στον πάγκο της ομάδας, αλλά πιστεύεται οτι ο Έλληνας τεχνικός θα "περάσει" πολύ σύντομα στους παίκτες τη δική του τακτική και να δούμε στην συνέχεια μία διαφορετική ομάδα. Άς μην ξεχνάμε οτι από τον σημερινό αγώνα απουσίαζαν τρεις βασικοί παίκτες (Φασίδης, Ορφανίδης και Μαραγκός) που σίγουρα μπορούν να αλλάξουν τη γενική εικόνα ομάδα της ομάδας ιδίως στον χώρο του κέντρου και της επίθεσης. Η συμμετοχή των τριών νέων παικτών έδειξε όοτι είναι σε θέση να βοηθήσουν σημαντικά την ομάδα για τη συνέχεια.